Już nigdy nie będziesz mieć problemu z równoległym parkowaniem. Poradnik Prawa jazdy

Już nigdy nie będziesz mieć problemu z równoległym parkowaniem. Poradnik Prawa jazdy

Umiejetność prowadzenia samochodu nie jest wcale taka prosta , jak może się wydawać. Przepisy ruchu drogowego, różne sytuacje na drodze no i w końcu parkowanie… Jest wiele rzeczy na których można się wyłożyć.

Jednym z najtrudniejszych elementów dla wielu kursantów jest parkowanie.

Jeśli Ty także masz z tym problem, mamy dla Ciebie kilka cennych rad, które pomogą Ci się z tym uporać. Od dziś parkowanie równoległe nie będzie już żadnym problemem. Po prostu stosuj się do poniższych rad, a w sztuce równoległego parkowania staniesz się profesjonalistą w bardzo krótkim czasie.

Krok 1. Ustaw się równolegle do pojazdu jak na obrazku. Pamiętaj, aby tył samochodu znalazł się dokładnie w takiej samej pozycji i linii co tył sąsiada. Następnie kręć kierownicą do oporu w prawo.

Krok 2. Mając tak ustawione koła zacznij cofać pojazdem do momentu aż w lusterku zobaczysz tablice rejestracyjne samochodu, który znajduje się za Tobą. Będzie to oznaczać, że znajdujesz się pod kątem 45 stopni do linii parkowania.

 

Krok 3. Wyprostuj koła i zacznij powoli cofać.

 

Krok 4. Zatrzymaj samochód w chwili kiedy przód Twojego auta znajdzie się obok tylnego zderzaka zaparkowanego przed Tobą pojazdu.

 

Krok 5. Po zatrzymaniu skręć koła do oporu w lewo (w ten sposób zaczniesz ustawiać samochód równolegle do linii parkowania).

 

Krok 6. I w takim ustawieniu cofaj powoli w miejsce postoju. To wszystko:)

Mamy nadzieję, że taka lekcja równoległego parkowania przyda Ci się nie tylko na egzaminie.